Mateusz Duszyński SJ
Ekipa Południowa

Urodziłem się w 1986 roku w Tarnowie. Od wczesnych lat interesowałem się sportem, a szczególnie piłką nożną. Swoją sportową przygodę kontynuowałem studiując na Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie. Po ukończeniu studiów, przez ponad dwa lata pracowałem jako ratownik WOPR, oraz instruktor pływania i narciarstwa zjazdowego.

Pod koniec studiów pojechałem na rekolekcje ignacjańskie do Zakopanego, gdzie poznałem jezuitów i to czym jest kierownictwo duchowe. Przełomowym momentem w moim życiu był drugi tydzień rekolekcji ignacjańskich, na którym usłyszałem zaproszenie do drogi za Panem. To doświadczenie długo i mocno pracowało w moim sercu. W 2013 roku podjąłem decyzje i wstąpiłem do Towarzystwa Jezusowego.

Po dwóch latach nowicjatu spędzonych w Starej Wsi, studiowałem filozofię na Akademii Ignatianum w Krakowie. W trakcie studiów byłem zaangażowany w duszpasterstwo akademickie WAJ, w którym byłem odpowiedzialny za grupę Taize. Również w czasie studiów, przez trzy lata posługiwałem we wspólnocie MAMRE. Obecnie w ramach formacji zakonnej na  tzw. "magisterce" jestem odpowiedzialny za Szkołę Kontaktu z Bogiemjezuickie duszpasterstwo powołań oraz za Ignacjańskie Dni Młodzieży.