o. Mateusz Ignacik SJ
Ekipa Północna

Urodziłem się w 1983 roku w Słupsku. Tam się wychowałem wraz z dwójką rodzeństwa. Tam też ukończyłem szkołę podstawową i liceum ogólnokształcące. Przygodę z jezuitami rozpocząłem od udziału w rekolekcjach ignacjańskich dla młodzieży. Było to w przedostatniej klasie liceum. To doświadczenie „Szkoły kontaktu z Bogiem", a szczególnie odkrycie w Jezusie przyjaciela, skłoniło mnie do rozważenia decyzji o wejściu na drogę życia zakonnego. Do nowicjatu w Gdyni zostałem przyjęty w 2002 roku. Po dwóch latach złożyłem śluby zakonne, a następnie rozpocząłem trzyletnie studia filozoficzne w Krakowie. Dużą frajdę w tamtym okresie sprawiała mi nauka języków obcych. Po studiach w Krakowie przez dwa lata odbywałem staż (w żargonie jezuickim ten etap formacji nazywa się magisterką) w Sekcji Polskiej Radia Watykańskiego. W latach 2009-2012 studiowałem teologię w Warszawie. Następnie przez dwa lata kontynuowałem formację teologiczną na jezuickiej uczelni w Paryżu. Po powrocie do kraju mieszkam w Gdyni, gdzie oprócz pomocy magistrowi nowicjatu pracuję w duszpasterstwie powołań. Interesuję się liturgią, muzyką i filmem. Lubię siatkówkę - zarówno grę, jak i kibicowanie polskiej reprezentacji.