Piotr Chydziński SJ
Ekipa Południowa

Ćwierćwiecze życia minęło mi niepostrzeżenie, a tyle jeszcze przede mną inspiracji do działania, że aż żal marnować każdej chwili (wystarczy ich przynajmniej na drugie tyle czasu - przynajmniej!). A tymczasem ufam w to, że bycie licencjonowanym filozofem i dotychczasowe poszukiwania otwartości na Boga nawet u Artura Schopenhauera, pobudzą mnie paradoksalnie do jeszcze większego optymizmu życiowego. Bo pesymizm szkodzi. Ale ani jednym, ani drugim się tak na śmierć nie przejmuję - po prostu żyję tym, co mam i łapię to, co daje każdy dzień (według zasady ze Stowarzyszenia Umarłych Poetów - seize the day!).

Rocznik ’91. Przed wstąpieniem do zakonu jezuitów (dokąd Bóg mnie zaprosił – a ja w końcu domyśliłem się, o co Mu może chodzić…), ukończyłem technikum informatyczne w Jastrzębiu-Zdroju. Literatura, teatr, góry, kultura i piękno – to coś, co daje mi napęd. Informatyka to tylko (i aż) narzędzie. Dotychczas prowadziłem projekt Modlitwa w drodze i pracowałem w DA WAJ, prowadząc modlitwy ekumeniczne w grupie Taizé i organizując wyjazdy na Europejskie Spotkania Młodzieży.

Obecnie mieszkam w Krakowie, Mały Rynek 8. Pracuję w Szkole Kontaktu z Bogiemduszpasterstwie powołań, pomagam w przygotowaniu Ignacjańskich Dni Młodzieży oraz prowadzę jezuicką grupę młodzieżową Magis. Pisanie jest moją pasją, zadaniem i wyzwaniem. Piszę na jezuici.pl o Bogu, Kościele i społeczeństwie oraz na autorskim blogu filozoficzno-literackim. Publikuję także na blog.deon.pl.