O rekolekcjach

Szkoła Kontaktu z Bogiem to czas, który możesz spędzić z dala od świata, aby spotkać się ze sobą i z Bogiem.

Składa się z dwóch etapów:

I stopień trwa 3 pełne dni, II stopień - 4 dni.

Szkoła Kontaktu z Bogiem jest intensywną szkołą modlitwy, opartej na duchowości św. Ignacego z Loyoli. Dwa stopnie Szkoły kontaktu z Bogiem realizują treści z pierwszego etapu rekolekcji ignacjańskich, czyli z tzw. "Fundamentu". W czasie rekolekcji obowiązuje milczenie, aby swoją uwagę skierować na swoje wewnętrzne doświadczenia. Przeznaczona jest dla młodzieży w wieku od 16 do 26 lat.

Jadąc na te rekolekcje, zostawiasz za sobą swój dom, sprawy i problemy, wyłączasz komórkę i odkładasz wszelkie playery, aby pobyć przez kilka dni w samotności, sam na sam z Bogiem. Będziesz mieć okazję by nauczyć się medytacji ignacjańskiej (500-letniej metody rozważania Słowa Bożego) oraz innych form modlitwy, które pomogą Ci zrozumieć siebie i zauważyć, że Bóg jest realnie obecny w Twojej codzienności.

Na tych rekolekcjach zobaczysz, jak wiele dzieje się w Twoim wnętrzu i lepiej poznasz siebie. Będziesz mieć również okazję, żeby dostrzec ślady obecności Pana Boga w Twoim zwykłym, codziennym życiu czytaj artykuł Julii ->

Każdego dnia planowane są cztery medytacje (po 45 minut), Msza święta oraz krótkie wprowadzenia, podczas których usłyszysz różne wskazówki na temat modlitwy. Oprócz tego, będziesz mieć okazję spotkać się z jednym z jezuitów, żeby przez ok. 20 minut podzielić się Twoim doświadczeniem modlitwy i tego, w jaki sposób Bóg Cię prowadzi na tych rekolekcjach. W chwilach wolnych będzie czas na spacer, sen, posiłki, itp.

Dla kogo jest ta propozycja?

• Dla każdego, kto chce się na chwilę zatrzymać i oderwać od swoich spraw.
  • Dla każdego, kto chce nauczyć się konkretnych sposobów na rozwój swojego życia duchowego w codzienności (nie tylko na rekolekcjach).
  • Dla tych, którzy chcą odnowić swoją relację z Bogiem.
  • Dla tych, którzy chcą zacząć żyć duchowo na serio.
  • Dla animatorów i odpowiedzialnych w różnych wspólnotach, którzy szukają czegoś więcej lub sami potrzebują czasu na odświeżenie się przy Panu.

Co dalej?

Jeśli chcesz przyjechać na rekolekcje, zobacz najbliższe TERMINY. Weź ze sobą: PISMO ŚWIĘTE (Starego i Nowego Testamentu), zeszyt, coś do pisania, BUDZIK (nie pozwalamy używać komórek jako budzików). Każdy z terminów zaczyna się pierwszego dnia kolacją i kończy ostatniego obiadem.

Szkołę Kontaktu z Bogiem prowadzą jezuici.